Sık Görülen Göz Hastalıkları

Ambliyopi erken çocukluk döneminde normal görsel gelişimini tamamlayamamış göz için kullanılan bir terimdir. Halk arasında bilinen ismi tembel gözdür. Bir göz normal gelişimini tamamlarken diğer göz normal görsel gelişimini tamamlay...
Sarı nokta hastalığı (Yaşa Bağlı Maküla Dejenerasyonu) gözün mekezi görmesinden sorumlu 2maküla\' ismi verilen bölgenin yapısının bozulması ve fonksiyonunu kaybetmesine neden olan bir hastalıktır.
Maküla dejenerasyonunun ortaya çıkışında en önemli faktör ileri yaştır. Hastalık ellili yaşlarda %2 oranında görülürken, 75 yaşın üzerindeki kişillerde %30 oranında görülür.
Bu hastalığın erken tanısı için yapılması gereken en önemli şey 50 yaşından sonra düzenli göz muayenesi olmaktır. Gözünüzün durumuna öre doktorunuz gerkli kontrol zaman aralıklarını size bildirecektir.
Kuru tip YBMD tedavisi ve hastalığın ilerlemesinin yavaşlatılması yönünde uygulanan tek tedavi antioksidan vitamin ve mineral desteğidir. AREDS adı verilen çok merkezli çalışmalardan elde edilen veriler sonrasında hazırlanan bu dest...


İletişim Formu

İletişim formunu doldurarak bizle bağlantı kurabilir veya merak ettiklerinizi doktorlarımıza sorabilirsiniz.

İletişim
Ad, Soyad
E-posta
Telefon
Mesaj
Onay Kodu