LASIK - Göz Lazer Tedavisi · Wavefront – Kişiye Özel Lazer Tedavisi

Wavefront ölçümleri doğrultusunda yapılan excimer lazer tedavisi ile görme potansiyalinizin sınırlarına ulaşabilirsiniz.

Standart excimer lazer tedavisinde gözün miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kusurları, aynı bir gözlük reçetesinde olduğu gibi, tedavi edilecek kırma kusurunun (örneğin: -3.0 miyop, +2,50 hipermetrop) lazer cihazına manuel girilmesi sonrasında gerçekleştirilir.

Ancak gözdeki optik hatalar aynı parmak izimiz gibi kişiye özeldir ve sadece miyop, hipermetrop ve astigmatla sınırlı değildir. Üst düzey aberasyon adı verilen bu optik hataların tespit edilebilmesi için; astronomik teleskoplarda kullanılan merceklerin, detaylı matematik analizler yapabilen bilgisayarlarla birleştirildiği görüntüleme sistemleri kullanılır. Elde edilen wavefront haritalarındaki veriler elektronik ortamda lazer cihazına aktarılır ve kişiye özel bir tedavi profili çıkartılır.

Wavefront desteğiyle yapılan excimer lazer tedavilerinde standart tedaviyle kıyaslandığında hasta memnuniyeti daha fazladır. Wavefront LASIK tedavisi uygulanan hastalarda, lazer sonrası gözluksüz Tam seviyede görme keskinliği %90 ve üzerindedir. Wavefront tedavisi; gece görüş problemleri, ışıklarda yansıma - kamaşma gibi şikayetlerin azalmasını da sağlayarak daha net ve keskin bir görüş sağlar. Wavefront destekli excimer lazer tedavisi LASIK, LASEK, PRK gibi tüm excimer lazer tedavi yöntemlerinde uygulanabilmektedir.

İletişim Formu

İletişim formunu doldurarak bizle bağlantı kurabilir veya merak ettiklerinizi doktorlarımıza sorabilirsiniz.

İletişim
Ad, Soyad
E-posta
Telefon
Mesaj
Onay Kodu